KURZ OD AKVARELU K OLEJOMALBĚ

Termín

Středa    (17:00-20:00) 

                VS: 012

                                           

Od 15.09.2021 otevíráme NOVÝ velmi zajímavý Kurz ,,Průřez malířskými technikami od akvarelu po olejomalbu,,

Seznamte se s naším novým, velmi zajímavým kurzem, který povede  vynikající lektorka, aktivní umělkyně MgA Barbora Dohnalová.

Během kurzu se postupně seznámíte s několika malířskými technikami , od akvarelu až po olejomalbu.

 Na prvních lekcích začneme technikou akvarelu, ve které již budeme pracovat s mícháním barev a vyzkoušíme různé přístupy jak s akvarelem pracovat. Do klasického akvarelu si také přidáme bílou temperovou barvu a budeme malovat kvaš. Ten nám nabízí další zajímavé možnosti, které bez bílé barvy při akvarelu nejsou možné. S akvarelem a kvašem si také  zkusíme nakreslit/namalovat  vlastní ilustrace kombinované s perokresbou. Výsledky jsou vždy kouzelné a kombinace přesné linky pera s barevností akvarelu dosáhneme daleko detailnějších obrázků než čistě štětcem.  Pro zájemce bude také možné zabrousit do kresby komiksu, která je sice technicky spíše kresbou ale navazuje nám na ilustraci. Témata jsou čistě na Vaší fantasii, ale samozřejmě máme velkou řadu předloh, se kterými můžete pracovat.

Poté se seznámíme s akrylovou malbou. Tato technika je velmi různorodá, akryl můžeme používat jak v pastózních vrstvách a dosáhnout tak plastické malby, tak ji můžeme naopak  vodou rozpíjet do téměř akvarelových efektů. Můžeme také vrstvit tenké průsvitné vrstvy- lazury- přes sebe a tím dosáhnout velké hloubky obrazu, podobně jako u olejomalby. Opět si  téma můžete zvolit podle vašeho přání, ale určitě si všichni vyzkoušíme jednu malbu podle reality – nejlépe zátiší.

Od této techniky už je poslední krůček k olejomalbě, což bude poslední a zároveň nejnáročnější krok. V určitých věcech je olejomalba podobná malbě akrylem, avšak na rozdíl od rychloschnoucího akrylu nám bude každá vrstva olejomalby schnout den i více. To je  velkou výhodou, když potřebujeme více rozetřít a zatónovat barvy do sebe, avšak změnit část kompozice v tomto kroku není jednoduchá. Místo vody se olejomalba ředí terpentýnem (nebo liquinem či olejem, a jejich vzájemnou kombinací.) se kterými se také musíme naučit správně pracovat a odhadnout množství terpentýnu přidaného do barvy. S velkým množstvím terpentýnu v olejové barvě vytváříme lazurní malbu, kterou užívali staří mistři. S menším množstvím zase dokážeme tvořit malbu se sytými odstíny, ve které jde krásně vidět směr a tvar tahu štětcem. Malbu olejem je možné doplnit novinkou, olejovými tyčinkami, které jsou skvělé pro kontury, či abstraktnější malbu. Možností je opravdu řada a ráda s Vámi projdu kterýkoliv styl a způsob malování.  Individuální přístup je samozřejmostí! .

Stejně jako ostatní naše kurzy i tento kurz volně pokračuje a jednotlivé běhy na sebe navazují.  Do kurzu se můžete přihlásit i během již probíhajícího kurzu, individuální přístup s ohledem na zájem každého stážisty je zaručený a u nás běžný.

Budu se na Vás těšit

Do kurzu se můžete přihlásit i v jejich průběhu, kurzovné vám vypočítáme a běh kurzu přizpůsobíme.

 

Co s sebou?

Na první lekci žádné pomůcky nepotřebujete.

Vše Vám zdarma zapůjčíme v našem ateliéru. 

Během první lekce Vám lektor podrobně vysvětlí co budete na kurz potřebovat.
 

Cena?

  • Cena kurzu je 5100.- Kč. (Je to 8 lekcí. 1 lekce = 180 minut).

  • Pozor! Zameškané lekce Vám nepropadnou. Vždy si je můžete nahradit. 


 

Jak se na kurz přihlásit? 


Máte dvě možnosti:​

                                    720 299 008

Rezervace míst:

  • Pro rezervaci Vašeho místa na kurzu nám zašlete kurzovné na

       účet  332299977/5500

  • Jako variabilní symbol platby uveďte VS kurzu 

  • Do zprávy pro příjemce napište jméno účastníka kurzu.

  • Vaše místo na kurzu je tím zarezervováno.

  • Potvrzení o došlé platbě Vám zašleme na Váš email. 

Při jakýchkoli nejasnostech nás prosím neváhejte kontaktovat!
 

Dárkový poukaz!

Kurz můžete věnovat i formou dárkového poukazu!