Letní, plenérové 3 denní soustředění

Vážení přátelé, milí stážisté

 

10.7. 11.7.  12.7.     pátek, sobota, neděle

Jako každý rok, i letos vyjíždíme malovat do přírody, tentokrát přímo k Sečské přehradě na řece CHrudimka. Ubytovaní budeme v hotelu Jezerka.

Hotel JEZERKA je 4 hvězdičkový, má wellness, venkovní i krytý bazén.  Příroda je tam kouzelná. Pronajmutý budeme mít i salónek , který lze využít v případě deště.

Budeme mít k dispozici .

2 x jednolůžkový pokoj - cena 1850 na noc bez snídaně  (již obsazeno)

10x dvoulůžkový pokoj - cena 2050 na noc bez snídaně

více info o ubytování najdete zde  https://www.jezerka.cz/ubytovani 

Stravování si můžete objednat podle vaší potřeby.

snídaně- 170 kč

oběd - 230 kč

večeře 290 kč

více info o stravování najdete zde

https://www.jezerka.cz/stravovani-pro-ubytovane

Při rezervaci vašeho pokoje uveďte vždy ART HOUSE ATELIER

Dvoulůžkový pokoj si samozřejmě může vzít i 1 osoba.Cena je za pokoj, nikoli za osobu.  

Pokud budou v pokoji 2 cena se dělí 2 , tedy je na osobu levnější.

V Areálu hotelu jsou na svahu pod ním i menší chatky se 4 lůžky a kuchyňkou v ceně přibližně jednolůžkového pokoje.Takže, pokud si s sebou chcete vzít doprovod, můžete využít i tuto možnost.

Cena za kurz pro atelier je 3000 kč ,pátek, sobota , neděle (16 hodin výuky) + salónek 300 kč .Pokud chcete přijet jen na  víkend (sobota ,neděle)  14 hodin 2625 kč

Platbu, jako závaznou přihlášku posílejte prosím na účet  332299977/5500    do zprávy pro příjemce napište : plenér Seč.

-------------------------------------------------------------------------------------------------------

 

Výtvarný materiál má každý vlastní, k zapůjčení mám v atelieru 2 polní stojany. Žádejte o ně včas.

Program : první den se sejdeme mezi 14.00 až 15.00 hodinou v hotelu a ubytujeme se.

Potom vyrazíme na průzkumnou výpravu za motivy. Rovnou si s sebou vezmeme malířskou výbavu, kdo chce jen třeba skicák a akvarely, nebo pastely. Jakmile najdete místo, které vás osloví, neváhejte se na něm usadit a pustit se do díla. Budu mezi vámi procházet, tak, jak jste zvyklí z atelieru, vysvětlovat, radit a ukazovat.

Večeře se podává od 18.00 hodin. 

Potom si můžeme zaplavat, buď do 20.00 ve venkovním bazénu, nebo do 22.00 v krytém;-). Druhý den po snídani vyrazíme opět do plenéru. Malovat budeme vlastně až do večera, pauzu na oběd si každý udělá, kdy bude chtít. Můžete si u snídaně připravit svačinu a najíst se venku, nebo se na jídlo vrátit do hotelu.

18.00 se sejdeme u večeře. Večerní program ještě upřesníme později.

Druhý den opět po snídani jdeme malovat. V 10.00 musíme předat pokoje, ale věci budeme mít uložené v recepci. Malovat budeme až do 17.00.

Co s sebou do plenéru? 

 

Čím malovat a vůbec co s sebou:

Malovat můžete v podstatě vším, co vás zajímá a co máte rádi, nebo chcete vyzkoušet v plenéru. Suchý pastel, olejový pastel, olejové tyčinky ( v kombinaci s akrylem i bez něj)  akvarel, akryl, olejové barvy.

Můžete vyzkoušet i více medií. Podle toho, co si vyberete, budete potřebovat i různé bloky, nebo plátna.( zavolejte mi, pokud si s něčím nevíte rady) 736 738 076 jsem tu pro vás. Např. na akvarel a pastely vám stačí jeden kvalitní akvarelový blok s hrubší texturou.

Stojan ( plenérový) Kdo ho nemáte , mohu poradit na  -  malířské plátno .cz -  lze objednat levný hliníkový, s teleskopickými nohami. Dále kempinkovou stoličku (v rybářských potřebách mají velký výběr- třeba hned u nás na Francouzké, zastávka Krimská), paletu, barvy, kyblík na vodu (třeba od velkého jogurtu) Provázek a lepenku ,štětce, špachtle, hadry, vlhčené, dětské olejové ubrousky na vytírání štětců a rukou.

Dobrý je i kapsář, připevní se na stojan a odkládáte do něj během práce materiál,  a kus igelitu pod sebe, aby se vám barvy neztrácely v trávě, repelent a klobouk. Olejové barvy jsou dobré kombinovat s alkydovou bělobou, nebo vůbec alkydovými barvami, rychleji schnou, což venku oceníte.

Ředidlo a olej na olejové barvy, kdo jste zvyklí na liquin, může být i ten. Misky na ředidlo a olej nasazovací na paletu(ve výtvarných potřebách) kupte si větší a s víčky. Kdo jste se rozhodl pro pastel, nezapomeňte na fixativ a gumu.

Dobrá je i pláštěnka, nebo deštník.

Už teď se těším, 

Vaše   Marie Sibaiová

  

V případě vašeho zájmu nám prosím dejte vědět nejpozději

do 3.2. 2020. !! 

Pro rezervaci vašeho pokoje v hotelu prosím napište na :  rezervace@jezerka.cz 

do mailu uveďte, že se jedná o Art House Atelier.

Současně napište i nám , abychom věděli, kdo se s námi chystá malovat.

Pokud budou jakékoli problémy či nejasnosti, volejte, pište : mariesibaiova@seznam.cz

info@arthouse-atelier.cz

736 738 076

Vaše Marie Sibaiová

Dárkový poukaz!

Plenér můžete věnovat i formou dárkového poukazu!