VÝSTAVA  2022

 

Vážení přátelé, milí stážisté

Mám ohromnou zprávu pro vás pro všechny!  Protože prostory v galerii u Zlatého Kohouta se staly kvůli stále vyšší vlhkosti nevhodné, hledala jsem nové. A jako zázrakem se mi podařilo získat výstavní prostory v NOVOMĚSTSKÉ RADNICI !!! Přímo v galerii do které se vchází z Vodičkovy ulice. Je to úžasné, vysoce prestižní místo a je pro náš atelier veliká čest, že nám toto bude umožněno.

Prostory sice nejsou tak velké, jako U Kohouta, a také cena je o něco vyšší, ale myslím, že to stojí za to. Už jen když budete zvát své známé, zní to úplně jinak  NOVOMĚSTSKÁ RADNICE ! V této galerii vystavují přední čeští i zahraniční umělci.

A teď konkrétněji .

Výstava bude probíhat v květnu 2022- tedy už brzy.

 Instalace bude v pondělí 2.5. od 10.00 hodin do 16.30. Obrazy bude potřeba doručit do galerie 2.5. mezi 10.00-11.00 hodinou, ti z vás, kdo nemohou v pondělí, dovezou obrazy do atelieru nejpozději v pátek 29.4. do 15.00 ( ale můžete i dříve, během dubna) a já je odvezu sama. Instalovat budu jen já, tak, aby vše ladilo a výstava byla co nejkrásnější. 

 Vernisáž bude ve středu 4.5. od 18.00 a můžeme tam být až do 22.00, galerie je v přízemí, a ústí do atria, kam se za hezkého počasí můžeme přesunout.

Denně je otevřeno od 10.00 do 18.00 hodin, mimo pondělky. Platí se vstupné 50 Kč, snížené 20 nebo rodinné 100 Kč.

V galerii je recepce se stálým dohledem.

Výstava potrvá do 29.5. 2022

Deinstalace a odvoz obrazů je určen na pondělí 30.5. čas ještě upřesním, ale předem lze předpokládat, že bude stejný, jako pro instalaci.

 

Novoměstská radnice má již tradičně i své VIP hosty včetně mediálního zastoupení. Oznámení bude na webových stránkách NR v češtině i angličtině. Stejně tak i v novinách pro Prahu 2.

Galerie se skládá ze tří sálů. Odhadem lze umístit asi 50 obrazů. Proto bude nutné, aby byl každý zastoupen buď 2 obrazy menší šíře asi ( 40 cm) nebo jedním asi (80 cm). Ještě půjdu prostory přesně přeměřit a toto upřesním. Popisky k obrazům účastníkům zašlu jednotné, interaktivní a poprosím o podlepení bílým kartonem, na popisku bude jméno autora, název obrazu, velikost, medium, rok, kontakt na autora.

Ceny se na popisek neuvedou ale každý mi je napíše i se jménem obrazu a v recepci bude seznam k nahlédnutí.

Závěsný systém je klasický na háčky s lanky.

Detailněji ohledně instalace pak budu informovat zúčastněné umělce později.

Jen bych vás ráda upozornila, že v tak prestižní galerii nemůžeme vystavovat kopie jiných umělců z pinterestu a podobně, proto vás poprosím, abyste mi v případě vašeho zájmu o účast poslali několik možností vašich prací a já vám pomohu vybrat ty nejlepší. Obrazy po mě bude ještě schvalovat komise z NR. Ale nebojte se, všichni jste moc šikovní, to dáme ;-).

Cena za účast nám zatím vychází včetně vernisáže ( víno a td. jako obvykle, plakáty, pozvánky, nájem galerie, instalační materiál a domlouváme i hudbu) na 2400 na osobu.

Prosím zájemce ať se mi hlásí co nejdříve.  pište na  mariesibaiova@seznam.cz nebo na whatsapp 736738076 .

Musíme včas odeslat seznam na NR.

Přátelé, doufám, že jsem vás potěšila, já mám ohromnou radost !

Těším se už teď, dá nám to zabrat, ale stojí to za to.

 

Vaše Marie Sibaiová