Workshop Míchání barev - Od řemesla k duši a zase zpět

Termín

Neděle    29/03/2020   

(10:00-17:00)   hodin

VS: 125

 

Abychom svět viděli v tom pravém světle - tedy barvě, je dobré začít malovat! :) Malování je jedinečný způsob, jak barvy opět vnímat v jejich pravé síle a kvalitě, jak sítnici našeho oka zbavit nánosů “šedého smogu”, rekalibrovat ji a stát se citlivějším. Stejně jako v přírodě najdeme tisíce barevných odstínů i naše talenty mají různá “zabarvení”, jakoby smíchaná z několika barev a jejich konkrétních tónů a valérů. A stejně jako jsme často otupělí vůči barevnosti přírody a z důvodu života „pod umělým světlem“ vidíme jen černobíle, jsme často necitliví i vůči naší kreativitě a nechápeme její přirozenou proměnlivost.

 

Tento kurz je určen všem, kteří chtějí malbě porozumět nejen po stránce řemeslné (technické), ale i v jejím psychologickém či filozofickém kontextu, a kteří hledají svojí vlastní jedinečnou cestu a osobitý projev. Hodí se nejen pro začínající malíře, ale i pro ty zkušenější, kteří by například chtěli začít experimentovat s různými malířskými technikami, aby více vystihli svůj naturel.

 

V první polovině kurzu probereme jak klasickou malířkou teorii barev (tedy míchání barev ze třech základních odstínů), tak se dotkneme i fyzikálních a psychologických zákonitostí jejich fungování. Skrze hravá výtvarná cvičení si barvy nově prožijete, najdete vaši přirozenou “barevnou paletu”, uvědomíte si svůj osobitý barevný naturel, zjistíte, kdy barvy vibrují, kdy šednou, kdy prohlubují prostor nebo naopak kdy ho zplošťují. V kontextu s tím pochopíte i vlastnosti barvy v akvarelu, akrylu, pastelu, pastelkách či oleji a dalších technikách.  V druhé polovině kurzu přijde na řadu volná tvorba podle vybraných předloh a Vaší fantazie i Vašeho barevného cítění. 

Co s sebou?

S sebou si vezměte chuť malovat.

Veškeré ostatní pomůcky a barvy pro vás máme připravené v Atelieru.

Cena?

  • Cena workshopu je 1350.- Kč  (Je to 7 hodin).


 

Jak se na workshop přihlásit? 


Máte dvě možnosti:​

                                     720 299 008

Rezervace míst:

  • Pro rezervaci Vašeho místa na workshop nám zašlete kurzovné na

       účet  332299977/5500

  • Jako variabilní symbol platby uveďte VS workshopu 

  • Do zprávy pro příjemce napište jméno účastníka workshopu.

  • Vaše místo na workshop je tím zarezervováno.

  • Potvrzení o došlé platbě Vám zašleme na Váš email. 

Při jakýchkoli nejasnostech nás prosím neváhejte kontaktovat!
 

Dárkový poukaz!

workshop můžete věnovat i formou dárkového poukazu!