Workshop Inverzní Kresba

 

Termín

Neděle  22/06/2019   

(10:00-17:00)   hodin

VS: 074

Chcete vidět, a pod vedením lektora vyzkoušet, jak se kreslí technikou tzv. „vysvětlováním“ na černý papír? Kurz v jednodenní verzi doporučujeme začátečníkům. 

Inverzní kresbou nazýváme kreslení světlým médiem  na černý, či tmavěji kolorovaný papír. Kreslením na černý podklad lze docílit působivých prostorových efektů.

Bílá kresba vystupuje z černého papíru a působí  plastickým dojmem. Vybudované světlo na černém papíře má svou zvláštní oduševnělost.

Při kreslení na větší formát je známá klasická bílá křída. Na kurzu budeme používat čtvrtky menšího formátu A4 a A3 a speciální bílé křídy a uhly v tužkách, jimiž lze docílit detailnějšího propracování kresby.

Ukážeme si něco z teorie inverzní kresby -jaký je rozdíl mezi kreslením na bílý a černý papír,  jak se chová kresba bílým médiem a mnoho tipů a triků, jak na věc.

Lektor vás v  praxi obeznámí s různými druhy techniky nanášení „světel“ na tmavý podklad. Vyzkoušíme si inverzní technikou vybudovat objem několika jednoduchých geometrických předmětů, případně z těchto předmětů vytvoříme kompozice.

V krátké teorii se dozvíte něco ze základů geometrie tvaru, jak bílou tužkou vyjádřit odstín, transparentnost, či sytou barvu. Pokračovat nadále budeme kompozicemi dle tištěné předlohy, či reálného modelu -to vše dle individuálních schopností a nálady zúčastněných.

 

 

Co s sebou?

Na kurz si s sebou můžete donést předlohu, kterou si chcete nakreslit (adekvátní tématu – tj. šerosvitné foto, či bílá kresba na černém podkladu). Předloh, stejně jako předmětů pro tvoření kompozice u nás naleznete dostatek.

Na lekci žádné pomůcky nepotřebujete.

Vše Vám zdarma zapůjčíme v našem ateliéru. 
 

Cena?

  • Cena workshopu je 1350.- Kč  (Je to 7 hodin).


 

Jak se na workshop přihlásit? 


Máte dvě možnosti:​

                                     720299008

Rezervace míst:

  • Pro rezervaci Vašeho místa na workshop nám zašlete kurzovné na

       účet  332299977/5500

  • Jako variabilní symbol platby uveďte VS workshopu 

  • Do zprávy pro příjemce napište jméno účastníka workshopu.

  • Vaše místo na workshop je tím zarezervováno.

  • Potvrzení o došlé platbě Vám zašleme na Váš email. 

Při jakýchkoli nejasnostech nás prosím neváhejte kontaktovat!
 

Dárkový poukaz!

workshop můžete věnovat i formou dárkového poukazu!