Workshop Jak Maloval Caravaggio - Barokní Způsoby Malby

 

Termín

Sobota  30/03/2019   

(10:00-17:00)   hodin

VS: 055

Workshop je určen jak všem novým zájemcům o staromistrovské techniky, tak i těm, kdo některý z těchto workshopů navštívili a chtějí si na tomto svůj rozpracovaný obraz dokončit.

Ze série klasické malby jsme připravili kurz týkající se staromistrovských technik malby a to konkrétně baroka.

 

Šerosvit – též. chiaroscuro (kiaroskuro) známé z děl Caravaggia a jiných starých mistrů, je jednou z technik malby, která spočívá ve znázornění osvětleného předmětu, či scenérie, jež plasticky vystupuje z tmavšího pozadí. Obrazy malované tímto způsobem vytváří tajemnou prostorovou iluzi a mají svou vlastní živoucí oduševnělost.

Carravagio byl mistr zátiší - díky rozmanitosti zobrazovaných předmětů a materiálů (např. stříbrné nebo mosazné konvice, různé druhy ovoce nebo zeleniny, květiny, mušle a mnoho dalšího) je právě malba zátiší vynikajícím nástrojem pro osvojení si zákonitostí při malování různých druhů materiálů, povrchů a textur.

V kurzu se dozvíte jakým způsobem si připravit kvalitní podklad. Jaké jsou druhy staromistrovských podmaleb a jakou podmalbu si zvolit pro svou práci. Vysvětlíme si teorii světla a stínu, pojmy valéristické osvětlení, tonalita, kontrast jak se budovala malba na tmavém podkladu, co je to „grisaille“.

Malovat budeme za pomoci „živého“ zátiší, či předtištěných předloh. Protože šerosvitné malby jsou malovány vrstvenou technikou náročnou na čas, domů si odnesete monochromatickou podmalbu obrazu, která ve většině případů představuje již dokonalé dílo. Vyzkoušíme si i pokládání tenkých barevných vrstev - lazur.

Přestože v programu kurzu nebudete striktně nuceni napodobovat kopie zátiší ala Caravaggio, kurz je nasměrován k malbě staromistrovského šerosvitu .

 

 

Co s sebou?

Donést si můžete jakoukoli vlastní předlohu týkající se tohoto téma – doporučujeme co nejlepší možnou kvalitu fotografie.

Veškeré ostatní pomůcky a barvy pro vás máme připravené v Atelieru.

Nestihli jste plátno koupit?

Nic se neděje, pár pláten na prodej u nás vždy najdete.


 

Cena?

  • Cena workshopu je 1350.- Kč  (Je to 7 hodin).


 

Jak se na workshop přihlásit? 


Máte dvě možnosti:​

                                     720299008

Rezervace míst:

  • Pro rezervaci Vašeho místa na workshop nám zašlete kurzovné na

       účet  33229995/5500

  • Jako variabilní symbol platby uveďte VS workshopu 

  • Do zprávy pro příjemce napište jméno účastníka workshopu.

  • Vaše místo na workshop je tím zarezervováno.

  • Potvrzení o došlé platbě Vám zašleme na Váš email. 

Při jakýchkoli nejasnostech nás prosím neváhejte kontaktovat!
 

Dárkový poukaz!

workshop můžete věnovat i formou dárkového poukazu!