Workshop PORTRÉT-inverzní kresba na černém kartonu

Workshop PORTRÉT-inverzní kresba na černém kartonu

Chcete vidět, a pod vedením lektora vyzkoušet, jak se kreslí technikou tzv. „vysvětlováním“ na černý papír? Kurz v jednodenní verzi doporučujeme začátečníkům. 

Inverzní kresbou nazýváme kreslení světlým médiem  na černý, či tmavěji kolorovaný papír. Kreslením na černý podklad lze docílit působivých prostorových efektů.

Bílá kresba vystupuje z černého papíru a působí  plastickým dojmem. Vybudované světlo na černém papíře má svou zvláštní oduševnělost.

Při kreslení na větší formát je známá klasická bílá křída. Na kurzu budeme používat čtvrtky menšího formátu A4 a A3 a speciální bílé křídy a uhly v tužkách, jimiž lze docílit detailnějšího propracování kresby.

Ukážeme si něco z teorie inverzní kresby -jaký je rozdíl mezi kreslením na bílý a černý papír,  jak se chová kresba bílým médiem a mnoho tipů a triků, jak na věc.

Lektor vás v  praxi obeznámí s různými druhy techniky nanášení „světel“ na tmavý podklad. Vyzkoušíme si inverzní technikou vybudovat objem několika jednoduchých geometrických předmětů, případně z těchto předmětů vytvoříme kompozice.

V krátké teorii se dozvíte něco ze základů geometrie tvaru, jak bílou tužkou vyjádřit odstín, transparentnost, či sytou barvu. Pokračovat nadále budeme kompozicemi dle tištěné předlohy, to vše dle individuálních schopností a nálady zúčastněných.

 

Co s sebou?

Na kurz si s sebou můžete donést předlohu, kterou si chcete nakreslit. Předloh, stejně jako předmětů pro tvoření kompozice u nás naleznete dostatek.

Veškeré ostatní pomůcky a barvy pro vás máme připravené v Atelieru.

Cena?

Cena workshopu je 1590.- Kč  (Je to 7 hodin).

Jak se na kurz přihlásit? 

Máte 3 možnosti

Napište na email

Vyplňte formulář

Rezervace míst

Dárkový Poukaz

​Kurz můžete věnovat i formou dárkového poukazu!

Práce našich studentů

S námi to taky zvládnete ...

English friendly
workshops
Naši Partneři

Kontaktujte nás

Coffee Is On Us

We're On The Map​​

Politickývh vězňů 1272/21

Zavolejte nám, napište nám nebo zaklepejte na naše dveře

Rádi se s vámi setkáme a prodiskutujeme naše dostupné umělecké kurzy

Rezervujte si vaší první lekci zdarma

Napište nam a mi vám rádi odpovíme na vše vaše dotazi a pomůžeme vám vybrat ten nejvýhodnejší kurz nebo workshop.

Rezervujte si vaš Zážitek

Rezervujte si vaš Zážitek

Rezervujte si vaš Zážitek